Watkins Memorial High School
Division III District Tournament
Results: 119
February 18, 19, 2005

[Home] [Pairings] [Brackets] [Teams] [Weights] [Results] [Photos]


 Championship - 1st round

Winner School How Opponent School Result
Derrick Holt Martins Ferry Dec Ayman Bazerbashi, (9) Columbus Academy 3-2
David Evans Madison Plains M-Dec Kirk Kreinbihl, (10) Indian Valley 20-10
Clayton Wetzel River Valley T-Fall Mark Bell, (9) Coshocton 17-2
Jordan Dawson Bishop Ready Fall Richie Dodd, (10) Shenandoah 2:27
Mike Wilson Pleasant Fall Donny Webb, (11) Conotton Valley 1:28
Cody Adkins Cardington-Lincoln Dec Lee Dimmerling, (12) Caldwell 10-6
Kenneth Middleton Northridge M-Dec Zack Kosky, (9) Bellaire St John 17-6
Justin Chambers New Albany Fall Lee Barto, (11) Sandy Valley 2:49

 Championship - Quarterfinals

Winner School How Opponent School Result
Derrick Holt Martins Ferry M-Dec David Evans, (10) Madison Plains 14-3
Clayton Wetzel River Valley M-Dec Jordan Dawson, (12) Bishop Ready 17-9
Mike Wilson Pleasant Fall Cody Adkins, (12) Cardington-Lincoln 2:28
Kenneth Middleton Northridge Dec Justin Chambers, (11) New Albany 12-6

 Consolation - 1st round

Winner School How Opponent School Result
Ayman Bazerbashi Columbus Academy Dec Kirk Kreinbihl, (10) Indian Valley 9-5
Richie Dodd Shenandoah Dec Mark Bell, (9) Coshocton 9-3
Lee Dimmerling Caldwell Fall Donny Webb, (11) Conotton Valley 2:08
Lee Barto Sandy Valley Forf Zack Kosky, (9) Bellaire St John

 Consolation - 2nd round

Winner School How Opponent School Result
Ayman Bazerbashi Columbus Academy Dec Justin Chambers, (11) New Albany 10-3
Cody Adkins Cardington-Lincoln T-Fall Richie Dodd, (10) Shenandoah 24-8
Jordan Dawson Bishop Ready Fall Lee Dimmerling, (12) Caldwell 2:28
David Evans Madison Plains Fall Lee Barto, (11) Sandy Valley 2:37

 Championship - Semifinals

Winner School How Opponent School Result
Clayton Wetzel River Valley Fall Derrick Holt, (9) Martins Ferry 1:12
Mike Wilson Pleasant T-Fall Kenneth Middleton, (11) Northridge 18-3

 Consolation - 3rd round

Winner School How Opponent School Result
Ayman Bazerbashi Columbus Academy Fall Cody Adkins, (12) Cardington-Lincoln 4:52
Jordan Dawson Bishop Ready Dec David Evans, (10) Madison Plains 16-9

 Consolation - Semifinals

Winner School How Opponent School Result
Derrick Holt Martins Ferry Dec Ayman Bazerbashi, (9) Columbus Academy 4-1
Jordan Dawson Bishop Ready M-Dec Kenneth Middleton, (11) Northridge 20-7

 Finals

Winner School How Opponent School Result
Kenneth Middleton Northridge M-Dec Ayman Bazerbashi, (9) Columbus Academy 14-3
Jordan Dawson Bishop Ready M-Dec Derrick Holt, (9) Martins Ferry 13-5
Mike Wilson Pleasant Dec Clayton Wetzel, (11) River Valley 64


[Home] [Pairings] [Brackets] [Teams] [Weights] [Results] [Photos]

Tourney Contact
Marty Dahlman
Watkins Memorial High School
8868 Watkins Rd
Pataskala OH 43062
e-mail: mdahlman@laca.org
Publisher
Preferred Educational Software
9585 Woodgate Lane
Byron IL 61010
Phone: (888) 959-2016
e-mail: cotterk@pes-sports.com

© 2001 - All rights reserved